1 osoba
  • 1 osoba
  • 2 osoby
  • 3 osoby

Wypożyczalnia rowerów

Goście Hotelu Mały Rzym mają możliwość wypożyczenia rowerów. Znajdujące się bezpośrednio przy hotelu szlaki rowerowe lokalne jak i przebiegający przez Sandomierz Wschodni Szlak Rowerowy GREEN VELO sprzyjają turystyce rowerowej, która jest doskonałym sposobem na zwiedzanie Sandomierza i okolic.

Cennik wypożyczenia rowerów (doba):

Rower  60 zł
Rower z fotelikiem dziecięcym (hamax siesta)  70 zł
Rower z przyczepką rowerową dla dwójki dzieci (thule)  90 zł


Dla Gości przyjeżdżających ze swoimi rowerami przygotowaliśmy zadaszony parking rowerowy.

Szlaki Rowerowe biegnące bezpośrednio przy Hotelu Mały Rzym

Niebieski szlak rowerowy wokół Sandomierza „Sandomierskie Krajobrazy” (24 km)

Trasę można rozpocząć od Hotelu Mały Rzym. Po przejechaniu 200m na skrzyżowaniu ul. Okrzei i Wojska Polskiego rozpoczyna się oznakowany szlak niebieski, podążający w kierunku ulicy Kwiatkowskiego i wsi Rzeczyca. Stąd trafiamy do wsi Kichary Nowe, gdzie na skrzyżowaniu polnych dróg przejeżdżamy obok kapliczki z XVII wieku. Za niecały kilometr dojeżdżamy do ruin baszty — pozostałości po folwarku sióstr Benedyktynek z XVII wieku. Następnie dojeżdżamy do Dwikóz, potem do Kamienia Nowego i Gór Pieprzowych.

Stąd wracamy do Sandomierza gdzie szlak wiedzie przez Sandomierską Starówkę a później ul. Żeromskiego z powrotem do Hotelu Mały Rzym. Długość szlaku to ok. 24 km. Szlak niezwykle malowniczy i urozmaicony krajobrazowo. Szlak wiedzie zarówno drogami asfaltowymi jak i polnymi.

Czarny szlak rowerowy wokół Sandomierza „Sandomierskie Krajobrazy”

Początek szlaku 200 m od Hotelu Mały Rzym na skrzyżowaniu ul. Okrzei i ul. Wojska Polskiego, dalej ul. Różana, ul. Sucharzowska, ul. Chwałecka, Sucharzów, Ocinek, Wysiadłów, Kolonia Lenarczyce, Milczany, Kobierniki, Andruszkowie, most na rzece Koprzywiance, Zawisełcze, ul. Krakowska w Sandomierzu, ul. Podwale, ul. Mickiewicza, Brama Opatowska, ul. Żeromskiego, ul. Okrzei do Hotelu Mały Rzym. Szlak piękny krajobrazowo, prowadzi drogami o małym natężeniu ruchu.

Żółty szlak rowerowy Sandomierz – Opatów (34 km)

Szlak prowadzący przez niezwykle malownicze tereny tzw. Doliną Opatówki. Początek szlaku w Sandomierzu. Stąd docieramy do wsi Chwałki następnie do Radoszek, gdzie znajduje się stacja radiolokacyjna tzw. radary. Przejeżdżamy kolejno przez wsie: Dacharzów, Zagrody, Pęczyny, Dobrocice, Pielaszów, Męczenice, Malice Kościelne, Nikisiałka Mała, Karwów, Wąworków. Jadąc po drodze mijamy neoromański kościół, ruiny zamku w Międzygórzu. W Karwowie tzw. Cudowne źródełko Bł. Wincentego Kadłubka. Podobno tutaj według tradycji miał urodzić się Błogosławiony. Stąd przejeżdżamy do Tudorowa, gdzie znajdują się ruiny średniowiecznej strażnicy. Z Tudorowa trafiamy do Opatowa. 

Czarny szlak  rowerowy „Architektury Obronnej” (506 km)

Szlak przebiega bezpośrednio przy Hotelu Mały Rzym. Wycieczkę można zaplanować w dwóch kierunkach. Pierwszą opcją jest droga prowadząca ul. Wojska Polskiego w stronę Opatowa i dalej do Ćmielowa lub w przeciwnym kierunku ul. Okrzei i Żeromskiego w Sandomierzu a dalej w stronę Klimontowa i ruin zamku Krzyżtopór w miejscowości Ujazd. Ze względu na dystans szlak polecany dla zaawansowanych. Podzielony na krótsze odcinki może być przeznaczony na rodzinne wycieczki rowerowe.

Przeznaczony jest dla entuzjastów architektury obronnej. Stąd na szlaku zobaczyć możemy zamki, dwory i fortalicje, pozostałości dawnych grodów czy też budowle sakralne posiadające cechy obronne. Szlak oznakowany według standardu PTTK. Na białym tle figuruje czarny symbol roweru ponad znakiem prowadzącym w kolorze czarnym. Na obszarze powiatu sandomierskiego i opatowskiego znaki wzbogacone zostały o zarys zamku ze względu na wspólny przebieg z innymi szlakami koloru czarnego. 

Zostaw nam swojego maila, będziesz mógł uzyskać jako jeden z pierwszych najświeższe informacje o naszych promocjach i najciekawszych ofertach

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij