1 osoba
  • 1 osoba
  • 2 osoby
  • 3 osoby

Aktywny wypoczynek

Fabryka Ruchu

Sąsiadująca z  naszym hotelem Fabryka Ruchu to strefa rekreacji stworzona zarówno dla dzieci jak i dorosłych. W bogatym grafiku każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, począwszy od baletu dla najmłodszych, poprzez zajęcia Judo dla nieco starszych, Zumby dla dorosłych oraz wielu innych form aktywności prowadzonych przez profesjonalnych instruktorów.

Fabryka Ruchu posiada również salę zabaw Pozytywka, gdzie dzieci od 3 do 10 lat mają do swojej dyspozycji dwupoziomowy labirynt z przeszkodami, zjeżdżalnię, basen z piłkami oraz wiele zabawek sprzyjających kreatywnej zabawie.

Stok narciarski

Stacja Narciarska Konary to  oddalony o 30 km od Sandomierza 480 m świetnie przygotowany stok, na którym mogą spędzić Państwo długie godziny poddając się zimowemu szaleństwu. Stacja Narciarska usytuowana jest w niewielkiej miejscowości powiatu sandomierskiego, niedaleko zabytkowego zamku Krzyżtopór. Stacja posiada także „oślą łączkę” dla początkujących i dzieci oraz bezpłatny parking dla klientów. Gorąco zachęcamy również do skorzystania z oferty szkółki Adventure Skiing i pobierania nauki bądź szlifowania swych umiejętności pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

Dla wszystkich gości Hotelu Mały Rzym +20% dodatkowych zjazdów na stoku w Konarach*

*voucher do odebrania w recepcji hotelu

Boiska wielofunkcyjne

Bezpośrednio przy Hotelu Mały Rzym zlokalizowany jest kompleks dwóch boisk wielofunkcyjnych. Jedno to boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią trawiastą o wymiarach 30 x 62 metry; drugie - wielofunkcyjne (30x50 metrów) do gry w piłkę ręczną, siatkówkę i koszykówkę. Oba obiekty są oświetlone i ogrodzone wysoką siatką do wyłapywania piłek. Posiadają budynek zaplecza z szatniami, sanitariatami i magazynem.

Boiska są dostępne w dni powszednie godzinach od 16.00 do 20:30, 
a także w soboty i niedziele – od 10.00 do 20.30 

Obiekt dostępny dla Gości hotelu bezpłatnie po wcześniejszej rezerwacji w recepcji.
Istnieje możliwość wypożyczenia piłek

Zwiedzanie Sandomierza

Zwiedzanie Sandomierza z przewodnikiem

Uroki Sandomierza zwanego Małym Rzymem pozwoli Państwu odkryć profesjonalny przewodnik, który pokaże naszym Gościom bardzo liczne i cenne zabytki, które wielowiekowa historia pozostawiła po sobie. W programie standardowej wycieczki znajduje się między innymi wejście na jedyną, zachowaną bramę wjazdową do miasta zwaną Bramą Opatowską, zwiedzanie Bazyliki Katedralnej oraz Kościoła św. Jakuba wraz z istniejącą tam Winnicą Dominikańską, dawnego kolegium jezuickiego Collegium Gostomianum, spacer po Podziemnej Trasie Turystycznej i wiele innych.  Czas trwania wycieczki to około 2 godziny.

Zwiedzanie Sandomierza meleksem

Dla bardziej wygodnych turystów miasto przygotowało alternatywę w zwiedzaniu Sandomierza czyli wycieczki elektrycznymi pojazdami – meleksami. Informacje o zabytkach odtwarzane są z systemu audio w kilku językach lub bezpośrednio przekazywane przez kierującego pojazdem. Zwiedzanie Sandomierza meleksem trwa około godziny.

Regionalne winnice

Na Sandomierszczyźnie, gdzie od XIII wieku z powodzeniem uprawiano winorośl oraz prowadzono sprzedaż wina gronowego eksportowanego do wielu krajów europejskich, utworzyła się Sekcja Winiarska, która za zadanie postawiła sobie zrzeszenie i integrację gospodarzy obecnie prowadzących winnice w regionie. Dzięki specyficznym warunkom geograficznym i klimatycznym uprawa winorośli na Sandomierszczyźnie jest nie tylko możliwa, ale na tyle dobra by pozwalała wytwarzać wysokogatunkowe wino gronowe.

Unikalne warunki klimatyczne zadecydowały o ulokowaniu w regionie kilku winnic, które wyraziły chęć współpracy. Winiarze wraz ze Stowarzyszeniem „Sandomierski Szlak Jabłkowy” postanowili stworzyć "Sandomierski Szlak Winiarski", który stanowić będzie ścieżkę turystyczną prowadzącą po ich gospodarstwach enologicznych, oferujących nie tylko degustację swoich trunków, oprowadzanie po winnicach i winiarniach, lecz również fachową pomoc w dziedzinie zakładania i prowadzenia amatorskiej produkcji winiarskiej.

Lokalne winnice:

winnicasandomierska.pl
winnicaplochockich.pl
winnicanadjarem.pl

Obecnie trasa szlaku winiarskiego liczy około 60km i będzie systematycznie powiększana.

Zostaw nam swojego maila, będziesz mógł uzyskać jako jeden z pierwszych najświeższe informacje o naszych promocjach i najciekawszych ofertach

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij